Vítejte na mém webu.                                                                                                                             Hloubku naší lásky a něhy ke králíkům vůbec neovlivní to, zda se jedná o čistokrevného šampiona či jen o ,,vesnickou směsku." Chov králíků je láska a potěšení na celý život!!!                                                                                                                                                                                                                                                         Prosím návštěvníky o ohodnocení těchto stránek, zda jsou  přínosem  pro váš chov králíků.             ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------                                                                                                         

 

Na těchto stránkách se pokusím seznámit návštěvníky s chovem králíků masných plemen,čím a jak krmit,něco Vám  povím o králičim masu a postavíme si králíkárnu.Dále si něco povíme o křížení, jak a jaká plemena křížit.Dále se seznámíme s nemocemi králíků, se kterými se můžeme v chovu setkat. Něco málo si povíme o prevenci a léčbě těchto nemocí.  Doufám, že začínajícím chovatelům, ale i lidem, kterým se králíci líbí, přiblížím alespoň trochu problematiku, ale i radost z chovu králíků. Dale ukáži, jak postavit levně foliovník a to 8m x4m. Jak pěstovat papriky a rajčata  z vlastních semen. Jaké druhy paprik a rajčat jsou pro pěstování ve foliovníku nejspolehlivější.

 

     

Diskusní téma: Úvodní stránka

ACIDOMID

Datum: 14.01.2014 | Vložil: Petra Krátká

Dobrý den, nemohu nikde na internetu najít informace o Acidomidu co se týče kojících matek... vidím, že máte spoustu zkušeností a proto se ptám vás, jestli nevíte, zda můžu kojící králindě dávat do vody tento sirup, když kojí mláďata. Děkuji mockrát!

Re: ACIDOMID

Datum: 16.01.2014 | Vložil: Josef

Dobrý den. Acidomid můžete bez obav dávat podle návodu na obale. Já jsem ho také používal. Vzhledem k jeho ceně jsem se vrátil k octu. Podávám ho ve vodě nepřetržitě. Nedělám rozdíl mezi věkem králíků a ani jestli jsou březí, nebo mají králíčata. Jde pouze o kyselém prostředí v trávícím traktu králíka, jako prevence proti kokcidioze.

Re: Re: ACIDOMID

Datum: 17.01.2014 | Vložil: Petra Krátká

mockrát děkuji, konečně mi někdo dal pořádnou odpověď :) a jinak skvělé stránky

Březost

Datum: 07.01.2014 | Vložil: Bedřich

Vážený pane, na webu je hodně různých " rad " a návodů....ohledně králiků. Musím ale říct, že jste asi nejlepší....stručný, bez nutnosti někoho školit, praktické rady a hlavně Vašim slovům rozumí i můj kluk...(14 )

Jesle,karanténa

Datum: 28.12.2013 | Vložil: Sedláček Josef

Přeji krásný den, jsem skoro začínající chovatel králíků. Chovám ČV- bez křížení. Uvažuji o Vašem způsobu vedení chovu a křížení. Budu stavět novou králíkárnu pro samice s mláďati a (snad) pozorně jsem okukoval Váš návod,fotky a postup výroby králíkárny. Nikde jsem však nezahlédl kam umísťujete jesle na seno v klecích.
Další dotaz mám ohledně karantény nakoupených zvířat. Jaká je podle Vás doporučená vzdálenost pro umístění klecí pro karanténu. Chovám králíky v kotcové králíkárně pod polootevřenou kůlnou.
Děkuji za rady na Vašich pěkných stránkách, přeji mnoho chovatelských úspěchů a zdraví v novém roce.
Sedláček

Re: Jesle,karanténa

Datum: 28.12.2013 | Vložil: Josef

Dobrý den,
k prvnímu dotazu. Jesle nepoužívám, mám špatné zkušenosti. Králíci do jeslí skáčou, 2x jsem našel králíka viset za nohu z jeslí, kterou měl zlomenou, takže jsem jesle vypustil. Seno dávám na podlahu k předním dvířkám, kde králíci mají čisto, jelikož potřebu vždy vykonávají v zadní části. Sena dávám jen tolik, aby králík to snědl a neplýtval s tím. Čím víc se dává sena, tím víc králík s ním plýtvá.
K druhému dotazu. Není ani tak důležitá vzdálenost, jako při koupi králíka zkontrolovat uši, zadek, zda nemá průjem, zda má jasné oko a je prostě živý a hlavně aby na hřbetě neměl znát kosti. Je důležité, jelikož nemoci přenášíte jak rukama, tak miskama na žrádlo i na pití, tak aby se první zaopatřili králíci původní a teprve až pak králící koupený.Tak se zamezí přenosu různých onemocnění, pokud ten králík nějakou má. Stačí karanténa 14 dní a po tuto dobu, jestliže králík neprojeví žádné známky onemocnění, se může zařadit do chovu.
Přeji mnoho chovatelských úspěchů. S pozdravem Josef

Re: Re: Jesle,karanténa

Datum: 04.01.2014 | Vložil: bob

pozor jna uši prašivina

Střevní potíže králíků

Datum: 22.12.2013 | Vložil: Jan Bouška

Prosím o radu. Samice měla mladé a asi ve 2,5 měsících jedno mládě přestalo jíst, během 3 dnů hrozně zhublo. Podával jsem tedy Sulfacox T (dle návodu ve vodě) a to preventivně celému hnízdu. Mládě se nepodařilo zachránit, ostatní se ale měla k světu. Nyní asi po dalším 1,5 měsíci přestávají jíst i ostatní, mají průjem a jsou vyhublí - na hřbetní páteři jsou cítit "ostruhy". Podal jsem další kúru Sulfacoxu T, ale nelepší se to. Krmím kvalitním senem, ječmenem, zbytky z kuchyně - vařené brambory, natě, jablka, pečivo, voda. Starším králíkům (ne těmto) dávám seno, ječmen, řepu, očas vodu - bez problémů. Děkuji za radu.

Re: Střevní potíže králíků

Datum: 28.12.2013 | Vložil: Josef

Dobrý den,
k Vašemu problému mohu Vám poradit pouze jednu věc. Nevím, co máte na mysli tím "zbytky z kuchyně". Brambory by měly být pařené ve slupce v páře, pečivo pouze chleba, minimálně 14 dní starý, voda neustále 24 hodin. Brambory míchat s kukuřičným a ječným šrotem, můžete nastrouhat mrkev. Doporučuji preventivně všem králíkům bez ohledu na stáří nepřetržitě podávat čerstvou vodu s octem. Je jedno, jaký ocet použijete. Vaše popisované probllémy se nazývají Kokcidioza. Z 90% králíkům s Kokcidiozou není pomoci. Je lepší je zabít a nenechat je trápit. Dále doporučuji samici od které jsou králíčata, odstranit z chovu, jelikož ta může být skrytým přenašečem nemoci. Po odstavu, tj. ve druhém měsíci, jsou králíčata nejvíc náchylní na různé nemoci a je lepší je ze začátku krmit granulemi a přidávat obilí a pomalu, pokud chcete krátit dávky granulí, až je úplně vynecháte. Natě, řepa, jablka a chleba, jsou pouze doplněk stavy pro zpestření a to jednou za čas. Je dobré dávat králíkům okus větviček z ovocných stromů a kopřivy.
Přeji mnoho chovatelských úspěchů. S pozdravem Josef

chov králíků

Datum: 13.12.2013 | Vložil: Marie

Začala jsem s chovem králíků a velice se mi líbí Vaše stránky, ze kterých čerpám již asi rok. Vaše zkušenosti jsou pro mne cenné, je fakt, že zde hledám odpovědi na mé drobné neúspěchy při chovu.
Děkuji Marie.

<< 9 | 10 | 11 | 12 | 13 >>

Přidat nový příspěvek

Příroda i doma.