Vítejte na mém webu.                                                                                                                             Hloubku naší lásky a něhy ke králíkům vůbec neovlivní to, zda se jedná o čistokrevného šampiona či jen o ,,vesnickou směsku." Chov králíků je láska a potěšení na celý život!!!                                                                                                                                                                                                                                                         Prosím návštěvníky o ohodnocení těchto stránek, zda jsou  přínosem  pro váš chov králíků.             ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------                                                                                                         

 

Na těchto stránkách se pokusím seznámit návštěvníky s chovem králíků masných plemen,čím a jak krmit,něco Vám  povím o králičim masu a postavíme si králíkárnu.Dále si něco povíme o křížení, jak a jaká plemena křížit.Dále se seznámíme s nemocemi králíků, se kterými se můžeme v chovu setkat. Něco málo si povíme o prevenci a léčbě těchto nemocí.  Doufám, že začínajícím chovatelům, ale i lidem, kterým se králíci líbí, přiblížím alespoň trochu problematiku, ale i radost z chovu králíků. Dale ukáži, jak postavit levně foliovník a to 8m x4m. Jak pěstovat papriky a rajčata  z vlastních semen. Jaké druhy paprik a rajčat jsou pro pěstování ve foliovníku nejspolehlivější.

 

     

Diskusní téma: Úvodní stránka

Chov králíků - hodnocení Vašich stránek

Datum: 29.01.2014 | Vložil: Monika z Prahy

Vážený pane Josefe,
škoda, že jsem Vaše webovky neměla po ruce před 2 lety, kdy jsem "zachránila" postupně několik králíků z "péče" mých stárnoucích a bohužel již nemohoucích rodičů. Jako ekonomka z Prahy jsem se jen silou vůle doslova prokousala chovatelskou "latinou", studovala z internetu, ptala se starších chovatelů, veterináře apod., ale musím říci, že nejvíc mi dala vlastní praxe, poučení z vlastních chyb (asistenci veterináři při usmrcování 8 králíků nemocných myxomatozou jsem obrečela) a neustálý kontakt s králíky. Podařilo se mi i několik králíků díky včasnému vyšetření u veterináře doslova na poslední chvíli zachránit z kokcidiozy, 2 dalším jsem už pomohla sama na základě vyčtených rad od ostatních chovatelů na webu.
Co mi vadí, je návštěva králíkáren u známých (starších chovatelů) na venkově, kteří je chovají v podle mne doslova otřesných podmínkách - přímo do kotců prší a sněží, místo dvířek vlaje v létě/zimě kus umělé záclony, dokonce mi ukázali, kudy se do kotce prokousala krysa a postupně samici odnesla 8 narozených mláďat. Pokaždé, když se při takovéto návštěvě zhrozím, se mi smějí, že jsem "změkčilá Pražanda". Mne to hrozně štve, protože jsem jako holka z Prahy už před 40 lety osobně na venkově u prarodičů každé prázdniny pásla ovce, kozy, husy, měla na starosti králíky, psa, slepice, zatímco místní venkovské děti si hrály a jezdily o prázdninách po návštěvách (nejčastěji do města), já musela trávit veškerý čas prací u zvířat. Tehdy mi to bylo velice líto, teď se mi to moc hodí. Jen opravdu lituji, že se KAŽDÝ chovatel nestaví ke svým svěřencům tak jako Vy - s láskou a s úctou k živému tvorovi, kterému jsme za ochočení (tak jako Malý princ v hovoru s liškou) povinováni příslušnou péčí. Štvou mne zbídačelí psi s obrovskými nádory, pobíhající po dvorcích českých stavení, kde opravdu není o peníze nouze (lépe řečeno jejich otrlí majitelé), nedovedu se vypořádat s necitelností nás, pánů tvorstva, vůči svým věrným průvodcům po tomto životě.
Moc ráda bych poznala Váš chov osobně (podle těch fotek to musí být pro zvířátka příjemný domov), ale chápu, že se bojíte cizích návštěv už kvůli přenosu možné infekce.
Jinak jen chci zmínit, že i zvíře je možné nenásilně změnit - náš pes, nalezenec z povodní, pronásledující původně vše jen trochu se hýbající (zakousl zajíce, holuba apod), se po roce důsledného vysvětlování spřátelil s našimi králíky tak, že je schopen si stoupnout na zadní, strčit jim hlavu až do kotce, olíznout je na čumák a poté jim bleskurychle ukrást kousek chleba z jejich přídělu...
Mám jen jednu jedinou připomínku k Vašim webovým stránkám - nevím, zda je píšete přímo Vy, ale moje oči trpí - se spisovnou češtinou jste opravdu "na štíru". Jelikož je mým povoláním "copywriter" - tedy ten, kdo píše na web firmě (v mém případě průmyslovému velkoobchodu) texty a má za úkol editaci (kontrolu) všeho, co se na našem webu objeví, jsem na chyby v rodné řeči opravdu "pes" a strašně mi ve veřejných sdělovacích prostředcích vadí. Pokud byste měl zájem, zdarma Vám všechny zaslané texty opravím (i ty případné budoucí).
Tak to byla má jediná výtka, ale to je tak 1% ohodnocení Vaší prezentace na webovkách, 99% - hlavně obsah, sloh a styl - musím jen chválit a těším se na Vaše aktuální postřehy!
Srdečně zdraví a mnoho štěstí a zdraví Vám i Vašim zvířátkům přeje Monika z Prahy.
monsiv@volny.cz

Re: Chov králíků - hodnocení Vašich stránek

Datum: 30.01.2014 | Vložil: Josef

Děkuji za vaše ohodnocení . Předem musím poznamenat, že mé stránky nejsou žádné firemní ,ale jenom chovatele, který především se chce pouze podělit o své zkušenosti a tím tak trochu nastartovat začínající chovatele králíků. Mým cílem je, aby to ,co píšu, bylo srozumitelné. Vážím si vaší nabídky, ale musím ji odmítnout. Pak by to už nebyly moje stránky. Snad mě pochopíte. Jinak vaše dětství je úplně shodné s mým. Mam stejný názor na týraná zvířata jako vy. Jinak do svého uzavřeného chovu cizí lidi nepouštím a jsem přesvědčen, že dělám dobře. Záleží na tom, jak si člověk váží zdraví svých svěřenců a jaký má přístup všeobecně ke zvířatům. Ještě jednou děkuji a přeji hodně zdraví. Josef

Re: Re: Chov králíků - hodnocení Vašich stránek

Datum: 30.05.2016 | Vložil: Stepan

Pravdepodobne mate nedobre zkusenosti. To je jedna vec a za druhe kdo by touzil po tom mit doma procesi kohokoli. Rozumim tomu. To, ze jsem napsal vyse - jen houst a vetsi kapky - to bylo vlastne podekovani za Vasi stranku a ja bych se rad necim podobnym bavil. Zavadet mezi lidi o neco zajem, o cokoli co ma smysl. At uz jsou to kralici ci slepice nebo domaci zabijacky, zelenina...... I jako duchodce nehodlam koukat z okna a knourat ze je vsecko spatne.Mejte se primove. St.

Odrudy rajčat

Datum: 15.01.2014 | Vložil: martin

Dobry den mate nejake vyhranene odrudy rajčat.

Re: Odrudy rajčat

Datum: 16.01.2014 | Vložil: Josef

Dobrý den. Zkouším stále nové odrůdy. Letos mám 13 nových odrůd. Jako základní odrůdu, kterou dávám každoročně, jsou Stupické skleníkové. Ty polní rychle měknou a ani nejsou dozrálé. Stupické skleníkové rostou opravdu velice dobře, zdravotní stav je výborný a chuťově šťavnaté a nepraská. Hnojím pouze kravským a králičím hnojem. Po sezóně napíšu na těchto stránkách odrůdy ,které hodnotím jako velmi dobré. Ovšem záleží na chuti každého jedince. Já osobně mohu Stupické skleníkové jen doporučit. Ovšem rajčata mám ve fólijáku. Ať se daří ve výběru.

Re: Re: Odrudy rajčat

Datum: 17.01.2014 | Vložil: martin

Dekuji za odpoved a na podzim dam vedet jak jak jsem dopad s vyberem.Vase stranky jsou super dost mi pomohly pri stavbe kralikarny jako inspirace preji Vam mnoho zdaru. Martin

ACIDOMID

Datum: 14.01.2014 | Vložil: Petra Krátká

Dobrý den, nemohu nikde na internetu najít informace o Acidomidu co se týče kojících matek... vidím, že máte spoustu zkušeností a proto se ptám vás, jestli nevíte, zda můžu kojící králindě dávat do vody tento sirup, když kojí mláďata. Děkuji mockrát!

Re: ACIDOMID

Datum: 16.01.2014 | Vložil: Josef

Dobrý den. Acidomid můžete bez obav dávat podle návodu na obale. Já jsem ho také používal. Vzhledem k jeho ceně jsem se vrátil k octu. Podávám ho ve vodě nepřetržitě. Nedělám rozdíl mezi věkem králíků a ani jestli jsou březí, nebo mají králíčata. Jde pouze o kyselém prostředí v trávícím traktu králíka, jako prevence proti kokcidioze.

Re: Re: ACIDOMID

Datum: 17.01.2014 | Vložil: Petra Krátká

mockrát děkuji, konečně mi někdo dal pořádnou odpověď :) a jinak skvělé stránky

Březost

Datum: 07.01.2014 | Vložil: Bedřich

Vážený pane, na webu je hodně různých " rad " a návodů....ohledně králiků. Musím ale říct, že jste asi nejlepší....stručný, bez nutnosti někoho školit, praktické rady a hlavně Vašim slovům rozumí i můj kluk...(14 )

<< 4 | 5 | 6 | 7 | 8 >>

Přidat nový příspěvek

Příroda i doma.