Vítejte na mém webu.                                                                                                                             Hloubku naší lásky a něhy ke králíkům vůbec neovlivní to, zda se jedná o čistokrevného šampiona či jen o ,,vesnickou směsku." Chov králíků je láska a potěšení na celý život!!!                                                                                                                                                                                                                                                         Prosím návštěvníky o ohodnocení těchto stránek, zda jsou  přínosem  pro váš chov králíků.             ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------                                                                                                         

 

Na těchto stránkách se pokusím seznámit návštěvníky s chovem králíků masných plemen,čím a jak krmit,něco Vám  povím o králičim masu a postavíme si králíkárnu.Dále si něco povíme o křížení, jak a jaká plemena křížit.Dále se seznámíme s nemocemi králíků, se kterými se můžeme v chovu setkat. Něco málo si povíme o prevenci a léčbě těchto nemocí.  Doufám, že začínajícím chovatelům, ale i lidem, kterým se králíci líbí, přiblížím alespoň trochu problematiku, ale i radost z chovu králíků. Dale ukáži, jak postavit levně foliovník a to 8m x4m. Jak pěstovat papriky a rajčata  z vlastních semen. Jaké druhy paprik a rajčat jsou pro pěstování ve foliovníku nejspolehlivější.

 

     

Diskusní téma: Úvodní stránka

Re: chov

Datum: 10.05.2014 | Vložil: Josef

Dobrý den. Tato možnost úmrtí při porodu tu je. Josef.

chov

Datum: 12.04.2014 | Vložil: Lucie Přikrylová

Dobrý den , nehrozí při porodu stráta matky?

Typ oleje

Datum: 23.03.2014 | Vložil: Anežka

Dobrý den, ve Vašem návodu píšete o nátěru z horkého oleje. Jaký typ oleje si konkrétně můžu představit? Děkuji za odpověď.

Re: Typ oleje

Datum: 24.03.2014 | Vložil: Josef

Dobrý den. Stačí vyjetý horký olej. Dobře utřít hadrem do sucha. Dvakrát přetřít. Josef

Osiřelá králičata

Datum: 22.03.2014 | Vložil: Jana

Dobrý den, dnes nám zemřela samice a zůstali po ní 14 denní králíčci. Chtěla bych poradit jakým mlékem je mám krmit jak často a jestli mě neporadíte nějákou vychytávku. Jinou samici zrovna s tak starými králíčky nemáme. děkuji Jana

Re: Osiřelá králičata

Datum: 22.03.2014 | Vložil: Josef

Dobrý den. Vše je popsáno pod hlavičkou chov a odchov, odchov osiřelých. Přeji hodně zdaru. Josef

Stavba králíkárny

Datum: 13.03.2014 | Vložil: Katy

Dobrý den, až teď jsem si všimla, kam vložit příspěvek, proto ještě jednou: Čtu už potřetí návod na stavbu králíkárny, ale chtěla bych poprosit, zda byste mi mohl přesný počet hranolů a prken a jakých rozměrů mají být např. ta prkna spojovací, já bych to potřebovala trochu jako seznam surovin v receptu, které bychom si objednali u truhláře a pak se mohli pomalu prokousávat návodem při stavbě králíkárny, aby nám už nic nechybělo.
Dále mne zajímá, kde sehnat ten "rošt" nebo co to je, který jste použil na levá dvířka? Máme ty samé na staré králíkárně a jsou šikovné.
Našla jsem na internetu pár dalších návodů, ale ten Váš mi přijde nejjednodušší.
Můžete mi, prosím, napsat na email: katy.ltm@seznam.cz
Vaše stránky jsou skvělé, vracím se pravidelně, králíky máme třetím rokem, ale stále se učíme.
Děkuji Katka

Re: Stavba králíkárny

Datum: 14.03.2014 | Vložil: Katy

Dobrý den, ještě jeden dotaz k mým předchozím: v návodu ke stavbě jsem vůbec nenašla, jak jste docílil sklonu podlahy? Na hranolky se měly udělat značky ve stejné výši?! Budu moc vděčná za Vaše rady, naše stará králíkárna dosluhuje a je malá.

Re: Re: Stavba králíkárny

Datum: 15.03.2014 | Vložil: Josef

Dobrý den. Sklon králíkárny je jednoduchý. Stačí dát pod přední nohy špalíčky, tak hned máte sklon. Záleží jak velký sklon chcete mít, tak silný špalíky dáte. Pod hlavičkou Stav. Králíkárny, materiál, je napsán rozpis veškerého materiálu, jaký a kolik. Na rozměrech záleží čistě na každém podle svého uvážení a místa. Dvířka jsem si dělal sám. Hodně úspěchů přeje Josef. Můžete zavolat na můj tel. v případě jakékoliv nejasnosti při stavbě králíkárny, i při chovu.

Re: Re: Re: Stavba králíkárny

Datum: 16.03.2014 | Vložil: Katy

Děkuji moc, i za možnost zavolání, Katka

<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>

Přidat nový příspěvek

Příroda i doma.